Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / SidenmÃ¥lningar 5086020



*

nr 508 6020


Sidenmålningar

3 st. Kina , 38x16


Utrop:

100 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 februari 2008
kl 17:16:11


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/2 15:20:55 1      100 kr
9/2 16:59:55 2      150 kr
10/2 17:20:04 3      200 kr
11/2 12:13:42 4      250 kr
11/2 15:48:41 5      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt sidenmålningar vattenfärg
  • 6678 Akvarell
    Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:52
  • 6382 Akvarell
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:26
  • 6303 Akvarell
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:57
  • 7048 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:49
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:22
  • 6578 Akvarell
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:22




Ladda ner broschyr