KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Sidenmålningar 5086020
*
nr 508 6020
Sidenmålningar
3 st. Kina , 38x16
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 februari 2008
kl 17:16:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/2 15:20:55
1
100 kr
9/2 16:59:55
2
150 kr
10/2 17:20:04
3
200 kr
11/2 12:13:42
4
250 kr
11/2 15:48:41
5
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt sidenmålningar vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:52
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:26
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:49
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22
*
Sidenmålningar
nr 508 6020
Sidenmålningar
3 st. Kina , 38x16
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 februari 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/2 15:20:55 | 1 | 100 kr |
| 9/2 16:59:55 | 2 | 150 kr |
| 10/2 17:20:04 | 3 | 200 kr |
| 11/2 12:13:42 | 4 | 250 kr |
| 11/2 15:48:41 | 5 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt sidenmålningar vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:52 -
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:26 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:49 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22



